Žilinská sedemstovka 2012

19.10.2012
zilinska-sedemstovka-2012

Na Slovensku vzniklo ojedinelé podujatie, súťaž trojčlenných štafiet bajker – letec – bežec. Taký malý slovenský Dolomitenmann. Číslo v názve sa vzťahuje k výročiu 700 rokov od udelenia mestských výsad Žiline a miesto konania je tým pádom jasné: Straník. Lebo ľudia z X-air paragliding to celé spáchali.

 

14. október, počasie na prvý pohľad nič moc, ale našťastie južný vietor. Bajkerom a bežcom je to ukradnuté, len lietači sa modlia, aby namiesto lietania nemuseli zo Straníka dolu na odovzdávku utekať po svojich :-) Ale dopršalo, letieť sa dá.

 

Ako to celé prebiehalo? V propozíciách avizovaný hromadný štart bajkerov štýlom „Le Mans“ sa nekonal, išlo sa klasicky spod brány. Prudko hore na Straník, blatistý zjazd do Tepličky a trápenie hore kopcom nazad k cieľovej bráne pri hangári pod Straníkom. Dokopy necelých 6km adrenalínovo-laktátových. Odovzdanie štafety letcom. Tí si to užili nielen smerom dolu do Tepličky, ale na úvod si aj oni „vychutnali“ pár desiatok metrov výstupu na štart - s plnou výbavou. Po pristátí si tiež zabehali - hlavne tí, ktorých odfúklo ďalej od odovzdávacieho koridoru. Bežci si to vyžrali samozrejme najviac, lebo sa z pristávačky v Tepličke museli vydriapať nazad k hangáru na Straníku, okrem iného aj po zjazdovke, dokopy niečo cez 4km. Čistý laktát!

 

Na prvý ročník slušných 16 štafiet na štarte, z toho jedna zmiešaná. Čiže o najlepšej žene nebolo pochýb už pred štartom. Dostala aj „cenu“ za tú odvahu, ale ju radšej rýchlo vrátila :-) Ceny dostali aj prví v jednotlivých kategóriách a samozrejme tri najrýchlejšie tímy. Potom už grilované klobásky, pivečko, pohodička a niektorí si ešte išli polietať. Lebo počasie sa oproti ránu vylepšilo. Výsledky sú v galérii, alebo si ich môžete kuknúť priamo na www.x-air.sk. Tak hádam bude o rok "sedemstojednotka".

 

Rišo Pouš
Fotky Mišo a Mišo

 

Fotky Žilinská sedemstovka 2012

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri